Sztuka Prezentacji

5 rzeczy, za które lubię pracę w programie PowerPoint

with 3 komentarze

Niektórzy lubią lody czekoladowe, a inni waniliowe. Niektórzy lubią pracować w Photoshopie, a ja najlepiej się czuję, kiedy tworzę w PowerPoint. I w tym krótkim tekście poniżej, opowiem Ci, za co i dlaczego tak bardzo lubię ten program 🙂

1. Intuicyjna obsługa

Nie czarujmy się, nikt nie lubi pracować w programie, w którym zrozumienie i odkrycie pewnych funkcji jest bardziej czasochłonne niż sam proces tworzenia kreacji. I u mnie było dokładnie tak samo. Fakt, że zawsze lubiłam i potrafiłam odnaleźć się w tym programie, spowodował, że tworzenie prezentacji do dzisiaj jest moim ulubionym zajęciem. ”Intuicyjna obsługa” wiąże się to też z tym, że jak każdy korzystałam wcześniej z innych produktów Microsoft Office i dzięki temu wiem, gdzie szukać opcji, która mnie interesuje.

2. Różnorodność funkcji

Jeśli jesteś czytelnikiem mojego newslettera to już wiesz, że na co dzień pracuję z ludźmi, którzy są grafikami z wykształcenia, a którzy swoje projekty tworzą w „dużych i specjalnie im dedykowanych” programach. I ku mojemu zaskoczeniu odkryłam, że PowerPoint też ma zaskakująca liczę funkcji, które moim zdaniem dostępne były tylko w  drogich programach graficznych. Nie ukrywam, że tutaj ogromną rolę odegrał fakt, że jesienią 2019 roku, każdą wolną chwilę spędzałam na tym, aby poznać ten program jak najlepiej. I mówiąc tutaj o różnych funkcjach mam na myśli nie tylko zmianę formatu, ale także prace na warstwach, punktową edycję kształtu czy możliwość skopiowania koloru ze zdjęcia. Owocem tej pracy będzie ebook, który właśnie tworzę, a w którym pokażę, gdzie kliknąć, aby jeszcze lepiej korzystać z PowerPoint’a.

3.Różnorodność zastosowania

Ten punkt  nawiązuje do wcześniejszego. W końcu fakt, że PowerPoint daje szersze możliwości niż tylko projektowanie slajdów powoduje, że można w tym programie tworzyć zarówno spektakularne jak i skuteczne prezentacje, ale także przycinać i edytować zdjęcia, tworzyć własne ikony, grafiki czy pliki video. Spektrum jest tutaj naprawdę szerokie, tym bardziej że co jakiś czas w programie pojawiają się kolejne nowości.

4. Animacje

Wprowadzanie w ruch zdjęć, ikon czy figur strasznie mnie fascynuje, choć ciągle się tego uczę. Co ciekawe już kiedyś miałam jedno podejście do tego tematu, ale ilość spraw, w które byłam, w tamtym czasie, zaangażowana spowodowałby, że zwyczajnie w świecie odpuściłam temat. Dzisiaj dla mnie, animacje w PowerPoint to taki kolejny powód do tego, aby jeszcze bardziej wykorzystywać potencjał tego programu. Wierzysz mi lub nie, ale w moim komputerze znajdziesz pliki video, które są efektem mojej wielogodzinnej zabawy animacjami, a które później zostały zapisane w formie video.

5. Nisza

Faktem jest, że wokół tego programu krąży wiele mitów, które spowodowały, że PowerPoint nie cieszy się zbyt dużą popularnością. I w dużej mierze sceptyczne podejście do tego narzędzia, jest spowodowane tym, że każdy z nas kiedyś spotkał się z prezentacją, której estetyka nie była zbyt zachęcająca.  I mimo tego, że PowerPoint powstał 1987 roku, to nadal większość użytkowników wykorzystuje tylko część  dostępnych funkcji. Tak więc dobra znajomość tego programu, może być Twoim dobrym wyróżnikiem na rynku pracy.

3 Odpowiedzi

 1. Katarzyna
  | Odpowiedz

  Zdecydowanie wolę Canvę, może dlatego że nie znam PowerPointa i nigdy na nim nie pracowałam. Ale nie mówie że nie spróbuję, Twój artykuł podsycił moje zainteresowanie. dziekuje

 2. Beata
  | Odpowiedz

  Ja wręcz przeciwnie niż Katarzyna. Canvy nie lubię, może dlatego, że nie podobają mi się jej szablony, więc praktycznie wszystko robię w niej od zera. Z szablonów i „skrótów” PowerPointa korzystam w większym zakresie. Cieszę się, że tu trafiłam.

  • Gwa65u45
   | Odpowiedz

   Bardzo miło mi czytać te słowa :))) Canva to bardzo fajny program,ale PowerPoint daje znaaacznie więcej możliwości 🙂

Zostaw Komentarz