Sztuka Prezentacji

Czy PowerPoint jest potrzebny w biznesie online?

with Brak komentarzy

Moim zdaniem tak! Znajomość tego programu jest tak samo ważna, jak znajomość procesów marketingowych, rozpoznanie potrzeb klienta czy wiedza jak korzystać z możliwości WordPressa.

Dlaczego tak sądzę ? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule:

1. Wystąpienia publiczne

To pierwszy i najbardziej oczywisty argument za tym, aby znać ten program. Mówiąc tutaj o prezentacjach w biznesie online, mam na myśli wszelkiego rodzaju konferencje, webinary czy wystąpienia w grupie na Facebooku. Prezentacja w takich sytuacjach jest nie tylko dobrym wsparcie merytorycznym, ale zwiększa u mówcy pewność siebie, a to z pewnością jest już jego głosie wyczuwalne.

Co więcej, taką prezentację można też wykorzysta ponownie np. wysyłać ją słuchaczom danego konferencji albo dzieląc się nią z czytelnikami swojego newslettera.

2. Tworzenie materiałów graficznych

To kolejny argument, który przemawia za znajomością tego programu. I oczywiście, żeby ta praca cieszyła, a nie frustrowała, znajomość funkcji PowerPointa jest tutaj konieczna. Ale ostrzegam, że jak poznasz te funkcje, to Twoje postrzeganie tego niepopularnego programu zupełnie się zmieni. U mnie takim kamieniem milowym był dzień, w którym odkryłam, że w tym programie można zmienić format slajdu. Od tego momentu każdą wolną chwilę spędziłam na tym, aby zbadać możliwości tego programu.  Efektem mojej pracy będzie e-book: „PowerPoint dla wtajemniczonych”, w którym znajdziesz wskazówki o 40 nieoczywistych funkcjach w programie PowerPoint. Jeżeli ten ebook to jest coś dla Ciebie, to wskakuj na listę zainteresowanych.

Wracając do składu materiałów graficznych, myślę tutaj o różnego rodzaju ilustracjach będących dodatkiem do wpisów na blogu, postów na kontach społecznościowych czy grafik, które mogą być umieszczone na stronie internetowej. Równie dobrze w tym programie można stworzyć kreację do płatnej reklamy czy wyczarować baner, który będzie promował daną usługę, wydarzenie czy produkt.

3. Oprawa graficzna e-booka

Ten, argument jest trochę powiązany z poprzednim punktem. Niemniej jednak w związku z tym, że teraz e-booki cieszą się dużym zainteresowaniem, to chciałam Ci powiedzieć, dlaczego tworząc swojego e-booka, warto pomyśleć o tym, aby złożyć go w PowerPoint’cie.

Wyróżniam ten program nie tylko ze względu na możliwość używania twardej spacji, ale również dlatego, że modyfikacja kształtów jest tutaj dowolna, możemy rozjaśnić lub przyciemnić zdjęcie, a odpowiedni kolor możesz użyć, wpisując jego wartości RGB lub używając szesnastkowego kodu kolorystycznego.

Kolejną cechą tego programu, która przemawia za tym, aby tworzyć w nim e-booki, jest możliwość pracy na ciężkich plikach. Ten program powstał po to, aby pracownicy dużych firm mogli tworzyć z nim swoje prezentacje, a ich prezentacje bardzo często zawierają po kilkadziesiąt slajdów są wzbogacone w ciężki pliki graficzne czy materiały video.

4. Kreowanie produktów cyfrowych

PowerPoint jest przydatny, w sytuacji, kiedy tworzysz kurs, a cenne informacje chcesz umieści na slajdzie. Możesz też za pomocą tego programu stworzyć różnego rodzaju szablony, workbooki, czyli pliki pdf, które będą atrakcyjne dla Twojego odbiorcy.

5. Współpraca z klientem indywidualnym

Jeśli swoją karierę wiążesz z coraz popularnym zawodem, jakim jest Wirtualna Asystentka ,to przemówią do Ciebie nie tylko wcześniejsze argumenty, ale również fakt, że klienci bardzo często lubię mieć edytowalną formę swojej prezentacji u siebie na dysku. Wynika to z faktu, że czasami zmieniają zdjęcie lub tekst w prezentacji. I już sam fakt, że dostaną materiał, który w każdej chwili mogą zmienić, buduje Twoją przewagę, która może być wisienką na torcie i przekona klienta do tego, żeby rozpocząć współpracę właśnie z Tobą.

 

Jeżeli w Twojej głowie pojawił się jeszcze inny argument, to śmiało zostaw go w komentarzu, chętnie się z nim zapoznam.

Zostaw Komentarz