Sztuka Prezentacji

Ile kosztuje projekt strony internetowej?

with Brak komentarzy
Ile kosztuje strona internetowa?

W dzisiejszych czasach strona firmowa to konieczne narzędzie, aby z sukcesem rozwijać swoją firmę i obsługiwać coraz większą liczbę klientów. Strona internetowa to tak naprawdę wirtualna wizytówka, której celem jest pokazanie danej firmy, jej specjalizacji, wartości oraz osiągnięć.

Stworzenie własnej strony to podstawa marketingu internetowego, który daje Ci ten komfort, że w przeciwieństwie do mediów społecznościowych, nie musisz rywalizować z konkurencją o uwagę odbiorcy. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź co wpływa na koszty takiego projektu.

Jakie czynniki wpływają na wycenę strony internetowej?

Każda strona www to osobny projekt i jej cena będzie uwarunkowany od tego jak bardzo rozbudowana będzie ta witryna. Poniżej znajdziesz listę kluczowych elementów wpływających na wycenę strony www. 

1. Hosting i domena:

Aby witryna mogła być odwiedzana przez potencjalnych klientów, potrzebny jest niepowtarzalny adres w formie domeny oraz osadzenie wszystkich treści na serwerze. Z mojego doświadczenia wynika, że firma LH.PL ma ciekawy stosunek ceny do jakości hostingowych usług, a na hasło Idalia20 otrzymacie 20% rabatu.

2. Rodzaj strony

Prosta witryna internetowa typu „wizytówka” lub „landing page” będzie tańsza w realizacji od sklepu internetowego czy platformy kursowej. Im ilość podstron i funkcjonalności w takiej domenie jest większa, tym wyższa będzie faktura wystawiona przez danego wykonawcę. Strona dla branży biznesowej może być bardziej rozbudowana i zawierać funkcje, których nie potrzebuje np. strona dla branży artystycznej. Dlatego warto zwrócić uwagę na specyfikę swojej branży i dopasować funkcjonalności strony do swoich potrzeb i oczekiwań.

3.Opracowanie identyfikacji wizualnej

Na rzeczywistą wartość Twojej strony internetowej wpływa też opracowanie graficzne Twojego biznesu. Warto o ten aspekt biznesowy zadbać już na wczesnym etapie rozwoju biznesu i oprócz stworzenia stron www, wycenić unikalny projekt logotypu, wizytówki oraz papieru firmowego.

4. Optymalizacja strony

Oprócz dobrego projektu graficznego, warto również podczas wyboru oferty, sprawdzić czy podwykonawca zadba również o SEO, responsywność oraz pozycjonowanie strony. Warto też podpiąć daną witrynę pod google analytics, aby mierzyć ilość użytkowników i lepiej rozumieć ich zachowania. Im strona jest lepiej zoptymalizowana tym większa szansa, że jej pozycja będzie wyższa w wyszukiwarkach. Należy też pamiętać, że pozycjonowanie to proces długotrwały i czasochłonny.

5. Opieka nad stroną

Witryna internetowa to żywy organizm, który wymaga stałej opieki w postaci aktualizacji wtyczek, tworzenia wersji zapasowych (tzw. backup’ów) czy dodawania nowych, wartościowych treści np. w formie wpisów na bloga. Opieka nad stroną w przeciwieństwie do projektu strony jest usługą abonamentową.

Podsumowując:

Cena stworzenia witryny internetowej zależy od kilku czynników: wyboru domeny i hostingu, desingu, sklepu internetowego czy innych dodatkowych funkcjonalności. Wartość takiej inwestycji zaczyna się od 2000 zł netto, a w przypadku bardziej rozbudowanych witryn taka inwestycja może się zaczynać od kwot 3500 zł netto czy nawet 5500 zł netto. Przed rozpoczęciem projektu warto dokładnie określić swoje potrzeby i budżet, aby uniknąć nieporozumień i niespodzianek finansowych. Oszacowanie kosztów projektów to zawsze jest suma różnych czynników, osobiście do każdego projektu podchodzę indywidualnie, dlatego przed przedstawieniem swojej oferty proszę osoby zainteresowane o wypełnienie formularza, tak abym mogła przygotować rzetelną wycenę konkretnego projektu.

Zanim zlecisz wykonanie strony, zastanów się nad tym jakie informacje powinny się na niej znaleźć oraz z jakim podwykonawcą chcesz realizować ten projekt. Jeżeli wartości jakimi się kieruję są Ci bliskie (więcej na ten temat możesz posłuchać w jednym z odcinków mojego podcastu) to serdecznie zapraszam do współpracy – razem stworzymy stronę, która pomoże Ci osiągnąć Twój cel biznesowy.

Pamiętaj również, że inwestycja w dobrze zaprojektowaną i zoptymalizowaną stronę internetową może przynieść zwrot z inwestycji poprzez zdobycie nowych klientów i zwiększenie widoczności w internecie.

Zostaw Komentarz