Sztuka Prezentacji

Jaki jest koszt strony internetowej?

with Brak komentarzy
Ile kosztuje strona internetowa?

Zastanawiasz się jaki jest koszt strony internetowej?

W dzisiejszych czasach strona firmowa to konieczne narzędzie, aby z sukcesem rozwijać swoją firmę i obsługiwać klientów. Strona www to tak naprawdę wirtualna wizytówka, której celem jest pokazanie danej firmy, jej specjalizacji, wartości oraz osiągnięć. Cena takiego projektu może wydawać się wysoka. Jednak postawienie na swoją widoczność w sieci należy traktować jako inwestycję, a nie jak koszt.

Stworzenie własnej strony to podstawa marketingu internetowego. Daje ten komfort, że w przeciwieństwie do mediów społecznościowych, nie trzeba rywalizować z konkurencją o uwagę odbiorcy. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź co wpływa na koszty takiego projektu.

Jakie czynniki wpływają na koszt strony internetowej?

Każda strona to indywidualny projekt i jego finalna cena będzie uwarunkowana od tego jak bardzo rozbudowana będzie zlecana witryna.

1. Hosting i domena:

Aby witryna mogła być odwiedzana przez potencjalnych klientów, potrzebny jest niepowtarzalny adres domeny oraz zapisanie wszystkich treści na serwerze. Z doświadczenia wiem, że firma LH.PL ma ciekawy stosunek ceny do jakości hostingowych usług. Warto wiedzieć, że na hasło Idalia20 otrzymacie 20% rabatu.

2. Rodzaj strony

Prosta witryna internetowa typu „wizytówka” lub „landing page” będzie tańsza w realizacji od sklepu internetowego czy platformy kursowej. Im ilość podstron i funkcjonalności w takiej domenie jest większa, tym wyższa będzie faktura wystawiona przez danego wykonawcę. Strona dla branży biznesowej może być bardziej rozbudowana i zawierać funkcje, których nie potrzebuje np. strona dla branży artystycznej. Dlatego warto zwrócić uwagę na specyfikę swojej branży i dopasować funkcjonalności strony do swoich potrzeb i oczekiwań.

3.Opracowanie identyfikacji wizualnej

Na rzeczywistą wartość strony internetowej wpływa też opracowanie graficzne Twojego biznesu. Zadbaj o ten aspekt biznesowy zadbać już na wczesnym etapie rozwoju biznesu i oprócz stworzenia stron www, wyceń unikalny projekt logotypu, wizytówki oraz papieru firmowego.

4. Optymalizacja strony

Oprócz dobrego projektu graficznego, warto również podczas wyboru oferty, sprawdzić czy podwykonawca zadba również o SEO, responsywność oraz pozycjonowanie strony. Warto też podpiąć daną witrynę pod google analytics, aby mierzyć ilość użytkowników i lepiej rozumieć ich zachowania. Im strona jest lepiej zoptymalizowana tym większa szansa, że jej pozycja będzie wyższa w wyszukiwarkach. Należy też pamiętać, że pozycjonowanie to proces długotrwały i czasochłonny.

5. Opieka nad stroną

Witryna internetowa to żywy organizm. Wymaga stałej opieki – aktualizacji wtyczek, tworzenia wersji zapasowych (tzw. backup’ów) czy dodawania nowych, wartościowych treści np. na bloga. Opieka nad stroną w przeciwieństwie do projektu strony jest usługą abonamentową.

Podsumowując:

Cena stworzenia witryny internetowej zależy od kilku czynników: wyboru domeny i hostingu, desingu, sklepu internetowego czy innych dodatkowych funkcjonalności. Wartość takiej inwestycji zaczyna się od 2500 zł netto. W przypadku bardziej rozbudowanych witryn taka inwestycja zaczyna się od kwot 4000 zł netto. Przed rozpoczęciem projektu, zastanów się nad potrzebami y i budżetem. Tak, aby uniknąć nieporozumień i niespodzianek finansowych. Oszacowanie kosztów projektów to zawsze jest suma różnych czynników, osobiście do każdego projektu podchodzę indywidualnie. Dlatego przed przedstawieniem swojej oferty proszę osoby zainteresowane o wypełnienie formularza, tak abym mogła przygotować rzetelną wycenę konkretnego projektu.

Przed zleceniem wykonania strony, warto pomyśleć nad tym jakie informacje powinny się na niej znaleźć. Nie bez znaczenia jest też osobowość oraz styl pracy podwykonawcy. Jeżeli wartości jakimi się kieruję są Ci bliskie (tutaj posłuchasz więcej na ten temat) to serdecznie zapraszam do współpracy. Stwórzmy razem stronę, która pomoże osiągnąć Twój cel biznesowy.

Koszt strony internetowej to inwestycja. Zwiększy to widoczność marki w sieci, a to przyczyni się do wzrostu nowych klientów.

Zostaw Komentarz